Haypál Alapítvány  2015. évi beszámolója

Alkalmazottaink nincsenek, tevékenységünket a Diakóniai Bizottsággal összehangoltan,  térítés mentes szolgálat útján végezzük.

2015. évi bevallásainkat, adminisztratív kötelezettségeinket határidőben teljesítettük, közhasznú fokozatunkat megőriztük.

- Évek óta rendszeresen részt veszünk az I.kerületi önkormányzati pályázatokon.Az előző évekhez hasonlóan  az itt nyert pénzből (150.000,- Ft) támogatjuk a mátraházi csendes hét rászoruló résztvevőit.

-Az Emmaus gyermekotthon udvarán felépített játszótérhez alapítványunk 50.000,- Ft-tal járult hozzá.

Az előző évekhez hasonlóan anyagilag (100.000.,- Ft-tal) és  természetben (a  templomunk képével díszített karácsonyi tasakok megvételével) járultunk hozzá 75 éven felüli testvéreink karácsonyi szeretet vendégségének megrendezéséhez,  ill.  megajándékozásukhoz.

-Nagydobronyi Református Líceum diákjainak  - előzetes egyeztetés után -  1 db sztereo mikroszkópot vettünk.

-A nagyváradi gyermekotthonnal alapításunk óta tartjuk a segítő kapcsolatot. Itt halmozottan  hátrányos helyzetű gyermekeket gondoznak.  Az otthon javára karácsony előtt 50.000,- Ft-ot utaltunk át.

-  a szja 1 %-os átutalásával számolhatunk évente, ami  2015-ben  kissé növekedett.

-Igyekszünk pályázatok útján pénzhez jutni, pályázat figyeléssel minden számunkraelérhető pályázaton indulunk. 2015.december közepén már beadtuk pályázatunkat a NEA-16-NO-M jelű kiírásra. (nemzeti összetartozás kategória, gyülekezeti kirándulás szervezése cím alatt)

-  Évek óta  kapunk pályázati úton támogatást az I.kerületi Önkormányzattól is. (az itt nyert összeget rendszeresen a mátraházi csendes héten  részt vevő, anyagilag rászoruló testvéreink segítésére használjuk fel)

Budapest 2016.01.09.

dr.Miklódy Márta Mária