Haypál Alapítvány  2017. évi beszámolója

2017. évi bevallásainkat, adminisztratív kötelezettségeinket határidőben teljesítettük, közhasznú fokozatunkat megőriztük. Cégkapus regisztrációnk 2017.augusztusában megtörtént.

- Évek óta rendszeresen részt veszünk az I.kerületi önkormányzati pályázatokon.Az előző évekhez hasonlóan  az itt nyert pénzből  támogatjuk a mátraházi csendes hét rászoruló résztvevőit.

-Pályázati pénz bevonásával  tavaly is gyülekezeti  kirándulást szerveztünk  Marosvásárhelyre, a gyülekezet és az alapítvány által támogatott Emmaus gyermekotthon meglátogatására. ( képek  és beszámoló www.haypalalapitvany.hu,    valamint    www.gyulekezet.hu honlapokon)

-Támogatást nyújtottunk a felvidéki Érsekkéty község református óvodájának  megnyitásához.

- Az előző évekhez hasonlóan anyagilag  és  természetben (a  templomunk képével díszített karácsonyi tasakok megvételével) járultunk hozzá 75 éven felüli testvéreink karácsonyi szeretet vendégségének megrendezéséhez, ill. megajándékozásukhoz.

-A nagyváradi gyermekmisszióval alapításunk óta tartjuk a segítő kapcsolatot.A halmozottan  hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyi csomagjainak összeállításához járultunk hozzá 50.000,-Ft adománnyal.

-   elsődleges bevételi forrásunkat  a szja 1 %-os  évenkénti átutalása  jelenti. Köszönetünket fejezzük ki adakozó Testvéreinknek.

-Igyekszünk pályázatok útján is pénzhez jutni, pályázat figyeléssel minden számunkra elérhető pályázaton indulunk

Beadtuk pályázatunkat a Reformáció 500. évfordulójára kiírt pályázatra (nevezett évfordulónak a  támogatott gyermekotthonnal  istentiszteleti közös ünneplése  gyülekezeti kirándulás keretében )

Itt 550.000,-Ft támogatást nyertünk, amit az őszi erdélyi kiránduláson felhasználtunk.

-  Évek óta  kapunk pályázati úton támogatást az I.kerületi Önkormányzattól is. (az itt nyert összeget rendszeresen a mátraházi csendes héten  részt vevő, anyagilag rászoruló testvéreink segítésére fordítjuk)

Budapest 2018.01.05.

Miklódy Márta Mária