2014. évi bevallásainkat, adminisztratív kötelezettségeinket határidőben teljesítettük, közhasznú fokozatunkat megőriztük.

Itt előírás a kettős könyvvitel, amit külső, szakképzett könyvelő végez.

Kiadásaink:

- Évek óta rendszeresen részt veszünk az I.kerületi önkormányzati pályázatokon.Az előző évekhez hasonlóan  az itt nyert pénzből (150.000,- Ft) támogatjuk a mátraházi csendes hét rászoruló résztvevőit.

-Honlapunk megújult, domain regisztrációval önálló web címünk van: www.haypalalapitvany.hu

A gyülekezeti honlapról elérhető címünk is megmaradt. www.haypal.gyulekezet.hu

-Horváth-Mózes család leégett háztetőjének helyreállításához 50.000,-Ft támogatást adtunk.

- Vizsolyi Keresztény könyvesház építéséhez 2 db téglajegy vásárlásával járultunk hozzá.

-  Tavalyi évben –idős testvéreink kérésére- a hátsó udvari, nagyteremhez vezető lépcsőhöz -Berzétei László tesvérünk közreműködésével- rendeltünk 2 db kapaszkodó korlátot.A megvalósításhoz  saját forrást használtunk fel.

- Az előző évekhez hasonlóan anyagilag (100.000.,- Ft-tal) és  természetben (a  templomunk képével díszített karácsonyi tasakok megvételével) járultunk hozzá 75 éven felüli testvéreink karácsonyi szeretet vendégségének megrendezéséhez, ill. megajándékozásukhoz.

-Zeneterápia időseknek:

olyan idős reumás vagy köszvényes kezű testvéreinknek, – akik már fogni, írni nem, vagy csak nehezen tudnak- keyboardos gyakorlási lehetőséget biztosítunk.( jelentős állapot javulásra már van példa)  E célból jelentkezőket kerestünk, akik  vállalták a napi gyakorlást.

Az alapítvány vásárolt 4 db Casio keyboardot+ adaptert (á  23.980,- Ft)ezeket negyedéves használatra átadtuk a jelentkezetteknek.

- Balla Gábor testvérünknek, aki  napközi otthonok számára rendszeresen fából különböző játszótéri eszközöket készített és fog még készíteni, 50.000,- Ft készpénz támogatást  szavazott meg 2014.ben  is a kuratórium. A pénz január  elején átadásra került.

-  a szja 1 %-os átutalásával számolhatunk, ami  2014-ben tovább csökkent.(402.800.- Ft)  Ennek valószínűsíthető oka a családok adóterheinek mérséklése, ami a szja 1% megcsappanását eredményezi.

-Igyekszünk pályázatok útján pénzhez jutni, pályázat figyeléssel minden számunkra elérhető pályázaton indulunk. (igen kevés ezek száma)

-A bankok megszüntették pályázati kiírásaikat. (Budapest Banknál nyertünk kétszer)

-  Évek óta kapunk pályázati úton támogatást az I.kerületi Önkormányzattól is. (az itt nyert összeget rendszeresen a mátraházi csendes héten anyagilag rászoruló testvéreink segítésére használjuk fel)

Minden segítséget hálásan köszönünk és fogadun k!

Budapest 2015.01.12.

dr.Miklódy Márta Mária